27.5. Restaurant day v Komořanech

Nic nečtěte a pusťte si to video v úvodu :-).
V sobotu 27.5.’17 pokračujeme v tradici našich sousedských slavností u nás doma v Komořanech. Letos se chceme poprvé zapojit do festivalu s názvem Restaurant Day (i když volíme o týden pozdější datum). Hlavní ideou slavnosti je to, že si každý může zkusit na jeden den otevřít pro své sousedy pomyslnou „restauraci“. Slavnost se bude konat na komořanském náměstíčku mezi ulicemi Kyslíková, Komořanská a Revoluce (mapa).

Neuměl bych vysvětlit smysl slavnosti tak dobře jako to umí ono video v úvodu (Děkuju za něj, Evi!) – proto ta prosba, ať si ho pustíte… Jde o to pobýt spolu, utužit vztahy, zkusit něco nového, společně něco vytvořit, užít nějakou radost. Hlavní náplní je uvařit něco pro sousedy a to nabídnout za kamarádskou cenu (případně darem).

ZDE – do tohoto dokumentu zapište, čím se chcete zapojit a kolik budete potřebovat místa. Kromě stánků s čímkoli na zub nabídněte i jakékoli své jiné výrobky, případně přineste nepoužívané věci do bazárku s možností věnovat případný výnos na náklady se slavností spojené (Co zbyde, odvezeme do darovací skříně u Modřanského biografu) – vše zapište do zmiňovaného sdíleného dokumentu. Kdyby bylo cokoli nejasného, napište mi na: tomas@peoplecomm.cz.

O přípravách budeme informovat v události Restaurant Day v Komořanech a na facebooku „Doma v komořanech.“

Zde se podívejte na sestřih z jedné z minulých slavností „Restaurant Day“:

V této přednášce vysvětluje Timo Santala, jeden z hybatelů festivalu, o co kráčí:

Tady sestřih z našeho loňského jarmarku:

Sousedská slavnost rok předtím (očima našeho souseda Magnuse Engervalla):

Sdílejte: